Czy koszulka z nadrukami może przetrwać lata? Tak! Oczywiście wszystko zależy od jakości samej koszulki oraz od techniki jaką został wykonany nadruk. Duży wpływ ma także samo jej użytkowanie a więc od nas samych a także innych osób, które zajmują się praniem jak i prasowaniem. Ogromne znaczenie ma także częstotliwość z jaką użytkuje się produkty na które nanosi się nadruki reklamowe. Jeżeli koszulka prana jest jeden czy nawet dwa razy w tygodniu to zużyje się znacznie szybciej aniżeli ta która prana jest raz czy dwa razy w tygodniu.

Co zatem może się stać z nieodpowiednio użytkowaną koszulką? Po pierwsze to może się ona po prostu skurczyć, może także się wyciągnąć a ściągacze na szyi i rękawkach – mogą się rozejść. Nadruki wykonane na tej koszulce za pomocą druku DTG lub sitodruku mogą się sprać, rozmazać, popękać czy skruszyć. Nadruki wykonane za pomocą folii Floxk i flex mają tendencję do odklejenia się lub pomarszczenia.

Jak dbać o to by nadruki wytrzymały na naszej odzieży jak najdłużej?
Oto kilka porad:

1. PRANIE – temperatura

Odzież z nadrukami reklamowymi należy prać w temperaturze maksymalnie 40 stopni. Wyższa temperatura prania może spowodować kurczenie się odzieży jak i odrywanie się nadruku od tkaniny a także szybsze jej spieranie.

2. PRANIE – na lewej stronie

Odzież z nadrukiem pierze się na lewej stronie. Pranie odzieży w ten sposób pozwoli uniknąć nadmiernego tarcia nadruku o powierzchnię bębna, dzięki temu nadruki spierają się znacznie wolniej.

3. PRANIE – detergenty

Odzieży z nadrukiem nie należy poddawać działaniu silnych detergentów jak i innych środków chemicznych jak na przykład środki odplamiające czy wybielające. Czasem może bowiem dojść do różnych reakcji chemicznych pomiędzy tym środkiem a na przykład farbami sitodruku co spowoduje uszkodzenie nadruków.

4. SUSZENIE

Odzieży z nadrukiem nie należy suszyć w suszarce bębnowej gdyż często wysoka temperatura suszarki wpływa negatywnie na trwałość nadruków. Prowadzi to zatem do większej ścieralności i zmywalności nadruków. Odzieży z nadrukami reklamowymi nie należy także suszyć bezpośrednio na słońcu. Może dla niektórych z Was to banalne, jednak pamiętać należy iż zarówno kolory ubrań jak i same nadruki mogą z czasem blaknąć i płowieć jeśli wystawione są na permanentne działanie promieni słonecznych.

5. PRASOWANIE

Odzież z nadrukiem należy prasować zawsze na lewej stronie przy użyciu średniej temperatury, lub prasować tak by nie dotykać powierzchni samego nadruku. Nie stosują się do tych wytycznych najprawdopodobniej doprowadzimy do tego że nadruk może się odkleić od powierzchni odzieży i przejść na żelazko.